na II Niedzielę Adwentu

1. Dzisiaj:
    – zmiana tajemnic Żywego Różańca w Bytnicy. Intencja na grudzień Módlmy się za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego, aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.
    – zbiórka do puszek z okazji Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  2. Zapraszamy dzieci na roraty z lampionami w poniedziałek, środę i piątek o g.18.00.
  3. W środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP a Kancelaria parafialna czynna od 16.00 do g. 17.00.
  4. W czwartek na plebanii o g.18.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej dotyczące m.in. konsultacji wiernych w związku z zaplanowanym Synodem Biskupów, o które prosi papież Franciszek. Dlatego zapraszam członków rady z każdej miejscowości na spotkanie.
  5. W sobotę, 11 grudnia br., spotkania formacyjne przed bierzmowaniem: o g.16.00 grupa młodsza, a g.17.00 grupa starsza.
  6. Spowiedź adwentowa odbędzie się w czwartek, 16 grudnia br. wg porządku: o g. 16.30 Dobrosułów i Struga, o g.17.15 Budachów i Grabin, o g.18.00 Bytnica i  Gryżyna.
  7. Zapraszam Panów do budowy szopki w sobotę, 18 grudnia od g.8.00.
  8. Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych (powyżej 21 roku życia) w naszym dekanacie odbędzie się w Parafii Bobrowice. Więcej informacji pod nr telefonu 68/391-32-14 lub bobrowice@diecezjazg.pl
  9. Dziękuję za ofiarę na remont kościoła w Bytnicy od Józefy Sobczak 200 zł, i po 100 zł od Bogumiły Długoszyji i od Danuty i Czesława Długoszyji. Wielkie Bóg zapłać.
  10. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Paniom Katarzynie Zielińskiej-Janickiej, Ewie Migacz, Wioletcie Błażejewskiej, Irenie Słowińskiej i Magdalenie Kotlarz. Troskę o czystość w naszym kościele w nadchodzącym tygodniu polecam Paniom Ewie Mazurkiewicz, Justynie Skóra, Izabeli Wroteckiej i Annie Ajchenlaub.
  11. Po Mszy św. jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Apostolicum oraz opłatki.

Ks. Kan. Sławomir Strzyżykowski, Proboszcz