na Niedzielę Palmową

1. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca w Budachowie i w Dobrosułowiu. Intencja na kwiecień O szacunek dla kobiet.  Taca w Dobrosułowiu na remont kościoła.
  2. Po Mszach w Bytnicy zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
  3. Przypominamy wiernym o wpłacaniu rocznej opłaty na utrzymanie naszych cmentarzy w wysokości 50 zł do Skarbników, którym dziękuję za opiekę nad naszymi cmentarzami.
  4. Okazja do spowiedzi w Wielki Poniedziałek i w Wielką Środę pół godziny przed Mszą św.
  5. W środę:
    – Kancelaria parafialna czynna od g. 16:00 do 17:00;
    – w Bytnicy zbiórka ministrantów po Mszy o g.18:30.
  6. Z okazji Świąt Wielkanocnych proszę o przybranie przydrożnych krzyży.
  7. Święte Triduum Paschalne w Bytnicy i Budachowie o g.19:00.
  8. W Wielki Piątek w Bytnicy o g.15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Droga Krzyżowa. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i całkowita abstynencja. Złożone ofiary w W. Piątek przeznaczone są na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.
  9. Święcenie pokarmów Wielkanocnych w Wielką Sobotę wg porządku: w Dobrosułowiu o g.11:00, w Budachowie i w Grabinie o g.11:30, w Drzewicy i w Głębokim o g.12:00, w Strudze o g.12:30, w Gryżynie g.13:00 i w Bytnicy o g.11:00 i g.13:00. Złożone ofiary przy okazji święcenia pokarmów będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.
  10. Na Liturgię Wielkiej Soboty, która rozpocznie się o g.19:00 proszę przynieść świece, przy których odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne. Podczas Wielkiej Soboty od godz. 11:00 adoracja przy Bożym Grobie przez cały dzień. Prosimy Strażaków z Bytnicy o włączenie się w czuwanie przy Bożym Grobie.
  11. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja w Budachowie i w Bytnicy o g.6:00. Prosimy o przygotowanie procesji rezurekcyjnej, chorągwi i sztandarów. W tym dniu obowiązuje następujący porządek Mszy św.: w Gryżynie i w Grabinie o g. 10:00, w Dobrosułowiu o g.7:30 w Strudze o g. 11:30 i w Bytnicy  o g.13:00 .
  12. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożona ofiarę Paniom Renacie Rudnickiej i Jolancie Ratajczyk. Troskę o czystość w naszym kościele w nadchodzącym tygodniu (W Wielką Sobotę po południu) polecam Paniom Annie Dynysiuk, Bernadetcie Kulinicz, Czesławie Lewandowskiej i Małgorzacie Krzemińskiej.
  13. Serdecznie dziękuję za składane ofiary na nasze Seminarium Duchownego w Paradyżu.
  14. Po Mszy św. jest do nabycia prasa katolicka Niedziela i  Gość Niedzielny a w zakrystii świece na stół wielkanocny po 20 zł.

Ks. Kan. Sławomir Strzyżykowski, Proboszcz