OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. We wtorek, 30 maja br., w Osiecznicy Bp Paweł Socha udzieli Sakramentu Bierzmowania między innymi naszej młodzieży (18 osób), którą przygotował wikariusz ks. Marcin. Dziękuję rodzicom za dar ołtarza (1800 zł) na nowy ekran do kościoła. Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj:
  -zmiana tajemnic Żywego Różańca w Bytnicy. Intencja na czerwiec Módlmy się, by międzynarodowa wspólnota w konkretny sposób zaangażowała się w zniesienie tortur oraz zagwarantowała wsparcie dla ofiar i ich rodzin;
  zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
 3. W środę kancelaria Parafialna czynna od g.16.00 do 17.00 a o g.17.00 zbiórka dla ministrantów  i aspirantów .
 4. W czwartek, 8 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Pamiętajmy o udekorowaniu domów, okien, krzyży przydrożnych i zrobieniu ołtarzy. Porządek Mszy św. następujący: o g. 8.30 w Dobrosułowiu i w Grabinie, o g. 10.00 w Gryżynie, o g. 10.30 w Budachowie, o g. 12.30 w Strudze i w Bytnicy. Ołtarze w Bytnicy: I-ołtarz na budynku Poczty -budują mieszkańcy Starej Bytnicy i bloków PGR-ów, II-ołtarz przy posesji Państwa Janickich – budują mieszkańcy bloków leśnych i tartaku i nowej Bytnicy, III-ołtarz na budynku Przedszkola –budują Matki Różańcowe i mieszkańcy Głębokiego, IV-ołtarz przy plebanii-budują rodzice dzieci I komunijnych. Próba sypania kwiatków w poniedziałek o godz.17.30.
  Ołtarze w Dobrosułowiu: I-przy posesji Pana Kijonek, II-przy posesji Pani Jadwigi Sieluk, III- przy posesji Pana Sitarz, IV- przy posesji Pana Eugeniusza Błażejczaka. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek w poniedziałek.
  Ołtarze w Budachowie: I- przy posesji Pana Bartczaka – przygotowują mieszkańcy Drzewic, II-przy krzyżu w stronę cmentarza –przygotowują Matki Różańcowe, III- przy przestanku PKS – przygotowują mieszkańcy bloku 105, IV-przy krzyżu koło kościoła -przygotowują rodzice dzieci I komunijnych i bierzmowanych. Próba sypania kwiatków w poniedziałek o godz. 17.oo przy kościele.
 5. W piątek, ze względu na Oktawę Bożego Ciała, Biskup diecezjalny udzielił dyspensy od obowiązku zachowania przykazania wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. 
 6. Festyn Parafialny odbędzie się 17 czerwca br. o g.14.00 na placu 700 -lecia w Bytnicy. Zapraszam do upieczenia ciasta, fundowania nagród do loterii i zaangażowania się w organizację Festynu. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie organizacyjne. Zapraszam.
 7. Za tydzień zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
 8. Od 19 do 23 czerwca br. odbędzie się w naszej Parafii Kurs Przedmałżeński. Nauki codziennie o g.19:00 w kościele parafialnym w Bytnicy. Zapisy na Kurs pierwszego dnia.
 9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożona ofiarę Paniom Paniom Joannie Szaciłło,  Annie Szturo i Małgorzacie Lenczewskiej. Troskę o czystość w naszym kościele w nadchodzącym tygodniu polecam Paniom Sylwi Tomczyk, Bożenie Antczak,  Wiesławie Łakomiec i Renacie Rudnickiej.
 10. Po Mszy św. jest do nabycia prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny.

 

Ks. Kan. Sławomir Strzyżykowski, Proboszcz