OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na II Niedzielę Wielkiego Postu

 1. Trwa Wielki Post, w każdy piątek Wielkiego Postu będziemy odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej pół godziny przed Mszą św. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Po Mszach św. w niedzielę śpiewamy Gorzkie Żale. W Bytnicy przez okres Wielkiego Postu zbierane będą ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Rekolekcje parafialne odbędą się w 5 Niedzielę Wielkiego Postu, a spowiedź św. będzie na zakończenie rekolekcji w środę 20 marca br. Proszę wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji i spowiedzi św.
 2. Dzisiaj: – po Mszy św. Zbiórka do puszek na cele dzieł pomocy Ad Gentes, co znaczy ku narodom. To dzień solidarności z  polskimi misjonarzami.  W 97 krajach pracuje 2040 misjonarzy z Polski; – W Budachowie i Dobrosułowiu zmian tajemnic Żywego Różańca. Intencja na marzec Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.; – Taca w Dobrosułowiu przeznaczona na remont kościoła.
 3. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca, okazja do spowiedzi przed Mszą św. oraz wraz z wspólnotą Przyjaciół Paradyża modlić się będziemy o powołania i za powołanych.
 4. W sobotę:
  • od g. 8:30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną;
  • o g. 12:00 spotkanie formacyjne przed I komunią św. w salce katechetycznej na plebanii.
 5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę  Paniom Marii i Anecie Maryniec, Ewie Adamek i Annie Szturo. Troskę o czystość w naszym kościele w nadchodzącym tygodniu polecam Paniom Bożenie Antczak, Sylwi Tomczyk, Krystynie Smurawińskiej i Joannie Grendeckiej.
 6. Serdecznie dziękuję za składane ofiary na nasze Seminarium Duchownego w Paradyżu. Bóg zapłać!
 7. Dziękuję wiernym z Budachowa Arkadiuszowi i Dominikowi Stemplom za przywiezienie  z Berlina organów do naszego kościoła. Również dziękuję Pani Wiolecie Bartosz, Panu Stefanowi Wesołowskiemu i Panu Wójtowi Sebastianowi Barczakowi za zrobienie podziękowania sponsorowi, który przekazał organy. Bóg zapłać.
 8. Od 1 marca w kinach można obejrzeć film Powołany 2. To polska produkcja w gwiazdorskiej obsadzie. Gorąco zachęcamy, by wybrać się do kina.
 9. Po Mszy św. jest do nabycia prasa katolicka Niedziela i  Gość Niedzielny.

 

Ks. Kan. Sławomir Strzyżykowski, Proboszcz