na VI Niedzielę Wielkanocną

1. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca w Bytnicy. Intencja na maj módlmy się, aby siostry i bracia zakonni oraz seminarzyści wzrastali w swoim powołaniu, dobrze korzystając z formacji ludzkiej, religijnej, duchowej i wspólnotowej, dzięki czemu staną się wiarygodnymi świadkami Ewangelii.
  2. Trwają nabożeństwa majowe, które odprawiamy po Mszach św. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich wiernych szczególnie dzieci i młodzież.
  3. Jutro święto św. Apostołów  Filipa i Jakuba.
  4. W środę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.
  5. Kancelaria parafialna czynna w środę o g. 16:00 do g.17:00.
  6. Od piątku rozpocznie się nowenna do Ducha Świętego.
  7. W sobotę, 11 maja:
    – o g.9:45 w naszym kościele parafialnym rozpocznie się szkolenie dla Duszpasterskich Rad Parafialnych z 3 dekanatów: Gubin, Lubsko i Krosno Odrzańskie;
    -uroczystości obchodów 900-lecia diecezji lubuskiej w Ośnie Lubuskim, a na ich zakończenie odbędzie się Koncert Zespołu Siewcy Lednicy.
  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożona ofiarę Paniom Dorocie Kowalewskiej, Barbarze Janickiej, Monice Racino i Danucie Woźniak. Troskę o czystość w naszym kościele w nadchodzącym tygodniu polecam rodzicom dzieci komunijnych.
  9. W komunikacje biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, czytamy że w sobotę, 18 maja, o godz. 11.00 w kościele konkatedralnym w Zielonej Górze święcenia diakonatu z rąk bpa Adriana Puta przyjmie dwóch alumnów naszego seminarium: Jakub Błażyński z Parafii w Otyniu oraz Jakub Cieplak z Parafii w Sulęcinie. Natomiast w sobotę, 25 maja, także o godz. 11.00 w kościele katedralnym w Gorzowie Wlkp. Biskup Tadeusz Lityński udzieli święceń prezbiteratu diakonowi Michałowi Kowalewskiemu pochodzącemu z Parafii w Międzyrzeczu.
  10. Po Mszy św. jest do nabycia prasa katolicka Niedziela i  Gość Niedzielny.

Ks. Kan. Sławomir Strzyżykowski, Proboszcz