na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Wczoraj w naszej Parafii odbyło się szkolenie dla Duszpasterskich Rad Parafialnych dla 3 dekanatów: Gubin, Lubsko i Krosno Odrzańskie. Dziękuję Pani Dyrektor Anecie Magdziarz za użyczenie szkoły, Paniom z kuchni za przygotowanie poczęstunku i Ks. wikariuszowi Marcinowi Majewskiemu za przygotowanie i obsługę tego spotkania. Bóg zapłać.
  2. Dzisiaj I Komunia św. dla 19 dzieci z naszej Parafii. Zachęcam do udziału w Byłym Tygodniu, który jest przedłużeniem I Komunii św. Pielgrzymka dzieci komunijnych i ich rodziców w środę, 18 maja br. Są wolne miejsca, koszt 45 zł, zapraszam  chętne osoby. Zapisy u Proboszcza i Wikariusza.
  3. Trwają nabożeństwa majowe i nowenna do Ducha Świętego, które odprawiamy po Mszach św. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich wiernych szczególnie dzieci i młodzież.
  4. Kancelaria parafialna czynna w środę o g. 16:00 do g.17:00.
  5. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę, 18 maja po Mszy św. o g. 18:00 w kościele św. Jadwigi w Krośnie Odrzańskim nabożeństwo „Akatystu do Ducha Świętego” i modlitwa z nałożeniem rąk.
  6. Za tydzień w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, o g.13:00 rocznica I komunii św. Okazja do spowiedzi w piątek, 17 maja o g.17:00 w kościele w Bytnicy a po Mszy św. próba liturgiczna. Również w piątek , 17 maja spotkanie przed bierzmowaniem dla grupy najstarszej o g.18:00. Zapraszamy na to spotkanie również rodziców.
  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci I komunijnych. Troskę o czystość w naszym kościele w nadchodzącym tygodniu polecam rodzicom dzieci rocznicowych. Proponuję sprzątanie w piątek po wieczornej próbie.
  8. Po Mszy św. jest do nabycia prasa katolicka Niedziela i  Gość Niedzielny.

Ks. Kan. Sławomir Strzyżykowski, Proboszcz